• 8:30 - 16:30
   • +48 12 398 43 51
   • O nas
   • Nasze produkty
   • Kontakt

   Złocenia i Uszlachetnienia

   Dla osób chcących czegoś więcej niż kolorowy wydruk mamy szereg metod uszlachetnienia druków hotelowych, które wzbogacą i podniosą walory artystyczne projektów.

   Podstawowe uszlachetnienia druków hotelowych

   Jednym z podstawowych uszlachetnień jest laminowanie wydruków folią matową lub błyszczącą. Na wydruk w procesie termicznym nakładamy dodatkową warstwę w postaci laminatu błyszczącego lub matowego. Wydrukowany arkusz dzięki temu jest trwalszy i zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nałożenie uszlachetnienia w postaci błyszczącego laminatu dodaje wizytówce połysku, a kolory stają się bardziej nasycone. W przeciwieństwie do uszlachetnienia folią matową, która tłumi kolory i nadaje drukom zrównoważoną elegancję. Istnieje także możliwość pokrycia elementów na powierzchni matowej przez lakier UV (lakierowanie wybiórcze)

   klucz hotelowy_druki ekskluzywne_druk zlotem krakow

   Wyszukane sposoby uszlachetnień druku

   Szczególną popularnością cieszy się specjalna folia soft touch. To folia pozwalająca uzyskać unikalny efekt „aksamitnego dotyku”. Podbija ona kolorystykę barw, pogłębia matowy efekt i zabezpiecza przed zbyt szybkim uszkodzeniem.

   Hot stamping to najbardziej spektakularna z metod uszlachetniania druku. Jest to druk wybranych elementów metaliczną folią, najczęściej złotą lub srebrną. Artystyczny hot stamping wykonywany jest za pomocą pras oraz matryc. Taki druk znacząco podnosi walory estetyczne druków, sprawia, że od razu przyciągają uwagę odbiorcy.

   Posiadamy wyjątkowo bogaty wybór kolorów i odcieni folii (metaliczne, matowe, pastelowe, białe)