• 8:30 - 16:30
   • +48 12 398 43 51
   • O nas
   • Nasze produkty
   • Kontakt

   Kartony

   Kartony z klasy premium

   Stwórz razem z nami druki, które pobudzą zmysły. Zaskocz fakturą papierów i subtelnością kolorów. Nawet najprostszy druk wykonany na szlachetnym podłożu nabiera dodatkowego wyrazu i stylu.

   Jako nieliczni nie ograniczamy się do podstawowych gatunków papierów, ale dajemy możliwość wyboru z szerokiej gamy kartonów z klasy premium, które umożliwią stworzenie druków ściśle dopasowanych charakterem do wizerunku restauracji czy hotelu. Zachęcamy do drukowania na naturalnych, kolorowych kartonach barwionych w masie. Nawet najlepsza technika druku nie jest w stanie osiągnąć tak pięknego tła, jakim jest naturalny odcień kartonu sporządzony przez wykwalifikowaną papiernię.

   Najbardziej szlachetny papier jakim dysponujemy to papier bawełniany. To najwyższej jakości, bezdrzewny papier, wykonany w całości z włókien bawełny (100 % Cotton). Jest niezwykle przyjemny w dotyku, a przy tym ekologiczny- nie zawiera chemicznych wybielaczy, a przy jego produkcji nie zostało ścięte żadne drzewo! Dostępny jest w gramaturze 300 oraz 640 g/m2, w odcieniu białym i ecru. Jest dedykowany pod unikatową technikę druku letterpress, którą zajmujemy się w naszej pracowni Jack Gray Letterpress.

   Kolory

   Letterpress

   Menu spiralowane

   Druga grupę papierów z grupy premium to papiery o różnym stopniu odcieni białego. Dbamy o to, aby profesjonalni graficy mogli dopracować swoje dzieło. Posiadamy papiery z kategorii Munken od śnieżno białych do odcieni ecru, papiery ekologiczne uzyskane z recyclingu o różnym stopniu białości oraz papiery z wtopionymi drobinkami (np. złota, roślin).

   Dysponujemy ciemnymi kartonami barwionymi w masie, idealnymi do druku poprzez tłoczenie foliami metalicznymi. W takiej konfiguracji uzyskujemy znakomity kontrast pomiędzy drukiem a podłożem (np. druk na czarnym kartonie złota folią metaliczną).

   Dla osób, które poszukują kartonów ekologicznych o naturalnych odcieniach dysponujemy papierem z recyclingu o szorstkiej powierzchni, w kolorze szarym lub brązowym. Szczególnie ciekawie na tych papierach wyglądają druki z tłoczeniami (patrz technika letterpress).

   Kartony syntetyczne

   Kolejna grupa papierów to kartony syntetyczne. Cechują się największą wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzą się jako menu, karty drinków, metki.
   Dajemy również możliwość łączenia dwóch lub trzech kartonów:

   • w celu uzyskania niepowtarzalnego efektu kolorystycznego (po jednej stronie śnieżnobiały po drugiej mocny kolor np. czerń, czerwień),
   • w celu uzyskania elementu zaskoczenia poprzez połączenie dwóch technik druku
   • w celu uzyskania wyjątkowej sztywności kartonu (takie kartony są niedostępne w sprzedaży)
   • w celu uzyskania efektu triplex (poza tym, że karton jest sztywny, w środku posiada, dodatkową kolorową warstwę.) Patrz druki triplex

   Łączymy drukarską perfekcję z elegancją formy. Staramy się tworzyć unikalne projekty, niedostępne w codziennej dystrybucji.